Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze.

Dzisiaj spowiedź przedświąteczna od godz. 13.00 – 14.00 i 14.30 – 15.00. Będą zaproszeni spowiednicy. Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Nowenna do Dzieciątka Jezus dziś po Mszy św. o godz. 7.30. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne. Dziękujemy również za ofiary na Pana Organistę i ogrzewanie kościoła w kwocie 10 100 zł. Są jeszcze opłatki na stół wigilijny. Można je sobie pobrać z ołtarza MB Nieustającej Pomocy.

Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00, a w Wigilię
o godz. 7.00.

Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki sprawowanej
o godz. 24.00. Zapraszamy do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Ofiara na tacę z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

Wcześniej w naszych wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Pamiętajmy też o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią. Modlitwą obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Na cmentarz zanieśmy stroiki, zapalmy znicze. Na cześć przychodzącego Pana przy krzyżach i kapliczkach zapalmy światło.

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i drugi dzień świąt - Msze św. o godz. 7.30, 10.30, 15.00.

W Święto Św. Szczepana ofiara na tacę przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
w Krakowie i Tarnowie. Poświęcenie owsa po sumie.

W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.

W niedzielę, wspominać będziemy w kalendarzu liturgicznym św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Z tej racji tradycyjnie po Mszach św. pobłogosławimy wino, ale nie będzie wspólnej degustacji poświęconego.

W tym tygodniu patronują nam:

• 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.

Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi naszym gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Z powodu pandemii w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. Da Bóg, że spotkamy się na kolędzie w bezpiecznym czasie, czego wam wszystkim i sobie życzę. Msza św. za wszystkie rodziny naszej Parafii o Boże błogosławieństwo, zdrowie, bezpieczeństwo i opiekę MB w Nowym Roku będzie odprawiona w przyszłą Niedzielę Świętej Rodziny na sumie.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Franciszkę Tęcza, lat 96, za którą zostało zamówionych 36 intencji i 8 od uczestników pogrzebu. Zmarłą powierzmy Miłosierdziu Bożemu…

Prosimy o pomoc przy dekoracji bożonarodzeniowej szopki w naszym kościele we wtorek o godz. 18.00 – pp. Kubek Leszek, Pietrucha Krzysztof, Nykiel Roman, Ziarnik Marcin oraz młodzież I i II klasy szkoły średniej.