Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2020 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu  Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

W święto Świętej Rodziny, małżonkowie, odnawiają przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjmują błogosławieństwo Boże po każdej Mszy Świętej.

W niedzielę, wspominać będziemy w kalendarzu liturgicznym św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Z tej racji tradycyjnie po Mszach św. pobłogosławimy wino, ale nie będzie wspólnej degustacji poświęconego.

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne w parafii w kwocie 7700 zł.

W czwartek, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy po Nieszporach i Mszy świętej chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku o godz. 15.00.

W piątek, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Kościół 1 stycznia modli się o pokój na świecie.

W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 15.00.

W pierwszy piątek miesiąca (Nowy Rok) zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata na Mszach św.  Okazja do spowiedzi w środę od godz. 16.00.  Z racji pandemii nie będzie wyjazdu do chorych.

W pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msza św. z nabożeństwem różańcowym o godz. 6.30.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 28 XII – święci młodziankowie, męczennicy;
  • 31 XII – święty Sylwester, Papież;
  • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi

Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi naszym gościom, solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach. Dzieci zachęcamy do adoracji żłóbka.

Z powodu pandemii w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. Da Bóg, że spotkamy się na kolędzie w bezpiecznym czasie, czego wam wszystkim i sobie życzę. Msza św. za wszystkie rodziny naszej Parafii o Boże błogosławieństwo, zdrowie, bezpieczeństwo i opiekę MB w Nowym Roku będzie odprawiona w przyszłą Niedzielę Świętej Rodziny na sumie. Do pobrania z kościoła są książeczki Z kolędą w domu.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Krystynę Bochniewicz, lat 72, której pogrzeb będzie po świętach we wtorek 29.12.2020 r. Pochówek na cmentarzu o godz. 14.00, a Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym o godz. 14.30. Zmarłą powierzmy Miłosierdziu Bożemu…

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w grudniu. W styczniu tę troskę powierzamy następującym rodzinom:

• 02.01- Cieśla Danuta, Przybyła Lucyna, Rej Zofia
  • 8.01 –Zagórska Maria, Zagórski Ewelina, Finor Emilia