W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi, aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

W środę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną też uroczystością Trzech Króli. Składka zbierana w tym dniu w kościele będzie przeznaczona na potrzeby misji. Na Mszach św. poświęcenie kredy, kadzidła i mirry, w które można się będzie zaopatrzyć przy wejściu do kościoła. Ofiarami za nie do puszki, będzie będziemy wspierać dzieła misyjne Kościoła Powszechnego. Zaprośmy Pana Jezusa do naszego życia i naszych domów, prosząc, by nam błogosławił przez cały nowy rok. Oznaczmy drzwi literami: C+M+B (skrót od łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie) lub, jak wolą inni: K+M+B – pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora inbsp;Baltazara, i wpiszmy obecny rok – 2021.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o 17.00 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy nie tylko liturgiczną służbę ołtarza, rodziny jej członków, ale także wszystkich parafian.

W najbliższą niedzielę, będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. Na Mszach świętych będzie poświęcenie wody, którą prosimy przynieść sobie do kościoła. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Ponieważ nie ma w tym roku tradycyjnej kolędy, bardzo prosimy by wesprzeć LSO. To co by mieli otrzymać od was na kolędzie, prosimy wrzucić w przyszłą niedzielę do puszki, z którą po Mszach św. staną ministranci. Niech to będzie dla nich wyraz wdzięczności i zachęty do dalszej gorliwej służby. Są jeszcze pod chórem do zabrania za darmo pod chórem książeczki Z kolędą w domu mówiących o znaczeniu błogosławieństwa kolędowego.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do zabrania spod choru jest obrazek – wspomnienie po Ks. Prałacie Franciszku Tomczyku.

Naszym gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim zaś życzymy miłej
i błogosławionej niedzieli.