Informacje duszpasterski

Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Św. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne. Bóg zapłać. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary
i umiejętności, aby być znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

We czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo wiele im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć. Babcie i dziadków oraz wnuczki i wnuków zapraszamy na wspólną Eucharystię.

W tym tygodniu patronują nam:
19 I - św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy.
21 I – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.

Niech Jezus – Baranek Boży –naszym gościom, solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wskazuje drogę prowadzącą do zbawienia. Miłej i błogosławionej niedzieli.
We środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00, we czwartek Godzina Święta o godz. 20.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 16.00.
Spotkanie rodziców i dzieci z kl. III we środę, z kl. VII we czwartek, a kl. VIII w piątek na Mszy świętej o godz. 17.00.
Zbiórki DSM we środę o godz. 15.30, ministrantów w sobotę o godz. 9.00, a kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją". Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary pieniężne do puszek na ten cel. Bardzo prosimy o ofiarność.