Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Ludzie z powodu tej choroby są często wykluczani ze społeczeństwa i spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także za ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują.

Dzisiaj rozpoczyna się nabożeństwo czterdziestogodzinne przygotowujące nas do pożnego przeżycia Wielkiego Postu. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja najpierw wspólna, a później indywidualna. Po południu Nieszpory Eucharystyczne o godz. 14.30, a po nich Msza św. o godz. 15.00.

We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Polecamy Bogu w naszych modlitwach osoby konsekrowane, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Są oni świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia w setkach domów pomocy społecznej, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 7.00 i 17.00. Składka na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Na Mszy św. popołudniowej poświęcenie medalików dla dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii św.

W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 obrzęd błogosławieństwa owoców, świec i gardła ku czci świętego Błażeja.

W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy Świętej  o godz. 17.00 błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy we środę o godz. 17.00, we czwartek Godzina Święta o godz. 20.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz.16.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania. Spowiedź dla dzieci, młodzieży  i dorosłych w czwartek od godz. 15.30. Będzie nam pomagał ks. Proboszcz z Wiewiórki. Po Mszy św. spotkanie rodziców i uczniów z kl. VII.

W I piątek miesiąca wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa za nasze grzechy i modlimy się za misje i misjonarzy. Misyjne dzieła wspieramy ofiarami na tacę. Msza Święta o godz. 17.00.

W I sobotę miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata  i zniewagi raniące Serce naszej Niebieskiej Matki. Msza św. o godz. 6.30. Wyjazd do chorych w sobotę o godz. 9.00. Prosimy podstawić samochód.

W tym tygodniu patronują nam:

• 31 stycznia – święty Jan Bosko, kapłan,
  • 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

O pomoc przy rozebraniu szopki bożonarodzeniowej w naszym kościele proszę młodzież klasy I
 i II szkoły średniej w środę po Mszy św. wieczornej.

Miesiąc luty, który wkrótce rozpocznie się poświęcony jest w całym Kościele modlitwie za chorych, cierpiących i konających. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w styczniu.

W lutym tę troskę powierzamy następującym rodzinom:

• 05. 02 – Szymaszek Katarzyna, Szymona Agnieszka, Zasadni Marta
  • 12. 02 – Zasadni Dorota, Surman Edyta, Szymaszek Grażyna