Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

Kontynuujemy nabożeństwo czterdziestogodzinne przygotowujące nas do pobożnego przeżycia Wielkiego Postu. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja najpierw wspólna,
a później indywidualna. Adorację kończą Nieszpory Eucharystyczne o godz. 14.30, a po nich Msza św.
o godz. 15.00.
We czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorych. Mamy, więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.
W tym tygodniu patronujĄ nam:
10 II - św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica,
14 II – św. Cyryl i Metody bp, patroni Europy.

Naszym gościom, solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy
i ciała.
We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00, w czwartek Godzina Święta o godz. 20.00, a w piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej Mszy św.
Zbiórki DSM we środę o godz. 16.00, a ministrantów w sobotę o godz. 9.00, a kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

Za tydzień przypada zmiana tajemnic różańcowych.
Chcielibyśmy w parafii zorganizować indywidualne 33-dniowe rekolekcje zawierzenia się Maryi. Ponieważ wcześniej musimy zamówić materiały dla każdego uczestnika, chętnych do ich odprawienia prosimy zgłaszać się do zakrystii do następnej niedzieli. Rekolekcje będziemy wspólnie zaczynać i kończyć. Więcej informacji na ten temat możemy znaleźć w Internecie.
Bóg zapłać wszystkim pomagającym przy rozebraniu szopki bożonarodzeniowej i troszczących się
o estetykę w naszym kościele