Trwamy w modlitewnym czuwaniu w ramach nabożeństwa 40-godzinnego przygotowującego nas do przeżycia Wielkiego Postu. Przypominam, że po Mszach św. adoracja, najpierw wspólna, a potem indywidualna. O godz. 14.30 Nieszpory Eucharystyczne, a po nich Msza św. o godz. 15.00. Dzisiaj przypada zmiana tajemnic różańcowych.

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na ołtarzu Matki Bożej wyłożona jest „Księga trzeźwości”, w której można uzewnętrznić swoje postanowienia abstynenckie. Intencja rezygnacji może być podjęta jako przeproszenie Pana Boga za grzechy pijaństwa popełniane przez ludzi nadużywających alkoholu, czy też jako prośba o dar trzeźwości dla bliskiej osoby. Modlitwa wsparta pokutą jest skuteczniejsza. W tym tygodniu – 17 II – przeżywać będziemy Środę Popielcową, która w liturgii Kościoła rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Posypanie głów popiołem jest znakiem podjęcia pokuty za grzechy

i nawrócenia. Msze św. będą o godz. 7.00 i o godz. 17.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja. Dla przypomnienia: abstynencja to powstrzymanie się od spożywania mięsa i jego przetworów – dotyczy tych, którzy ukończyli 14 rok życia i obowiązuje aż do śmierci, - post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia aż do rozpoczęcia 60 roku życia.

Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres wielkanocnej Komunii św. W Środę Popielcową ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele charytatywne. W środę Nowenna do Matki Bożej o godz.17.00, we czwartek Godzina Święta od godz. 20.00, a w piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej Msza Św. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym, po nich będzie Msza św. Zapraszam wszystkich do udziału w tych nabożeństwach. We wtorek modlitewne czuwanie w intencji Ojca św. Franciszka, papieża -seniora Benedykta XVI Msza Św. o godz. 17.00, a po niej adoracja do godz. 19.00. Na wspólną modlitwę i czuwanie zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja.

We czwartek Msza św. wynagradzająca za grzechy i z prośbą o błogosławieństwo Chrystusa Króla dla naszej parafii i Ojczyzny, z podziękowaniem za wszystkie łaski Intronizacji Chrystusa Króla oraz o dobre wykorzystanie łask Jezus Chrystusa Króla oraz o szczególne błogosławieństwo dla uczestników nowenny

Spotkanie rodziców i uczniów z kl. VII we czwartek, a z kl. VIII w piątek na Mszy św. o godz. 17.00. Zbiórki DSM we środę o godz. 16.00, a ministrantów w sobotę o godz. 9.00, a kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna, a taca przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Chcielibyśmy w parafii zorganizować indywidualne 33-dniowe rekolekcje zawierzenia się Maryi wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Ponieważ wcześniej musimy zamówić materiały dla każdego uczestnika, chętnych do ich odprawienia prosimy jeszcze dzisiaj zgłaszać się do zakrystii. Rekolekcje wspólnie zaczniemy 20 lutego (w sobotę) i kończymy 25 marca w Uroczystość Zwiastowania NMP. Więcej informacji na ten temat możemy znaleźć w Internecie.