Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć. Dobiega końca Tydzień trzeźwości obchodzony w polskim Kościele i kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W Wielkim Poście szczególnie pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości narodu polskiego i prośmy o ducha pokuty w celu godnego przeżycia tego postnego czasu. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne i za ofiary na tacę na WSD w Tarnowie.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00, po nich bezpośrednio Msza św.
Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a po niej Msza św.
Kazania pasyjne wygłosi ks. Piotr Turek, Wikariusz Parafii Św. Krzyża w Dębicy, natomiast rekolekcje wielkopostne – rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu 14.03 i zakończą się we środę 17.03. Poprowadzi je ks. Rafał Stós Wikariusz Wysowa.
Rodziców i młodzież z klasy VII zapraszamy we czwartek na Mszę św. o godz. 17.00.
Tradycyjnie w II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności
z Misjonarzami. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom Ad Gentes.
W środę Nowenna do Matki Bożej. We czwartek Godzina Święta o godz. 20.00. W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej Msza Św.

Zbiórki DSM we środę o godz. 16.00, a ministrantów w sobotę o godz. 9.00, a kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

Wczoraj rozpoczęliśmy w naszej Parafii indywidualne 33-dniowe rekolekcje zawierzenia się Maryi wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Cieszymy się, że blisko 40 osób pozytywnie odpowiedziało na zaproszenie do tych rekolekcji. Ich zakończenie będzie 25 marca w Uroczystość Zwiastowania NMP. Wszystkim uczestnikom życzymy błogosławionych owoców tych ćwiczeń duchowych.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Gorze Motycznej zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich właścicieli psów, by swoje pupile trzymali na uwięzi lub w zagrodach, aby nie wałęsały się po drodze, ponieważ boją się ich dzieci idące do szkoły.
Zachęcamy do nabycia aktualnego numeru „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism religijnych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.