Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Zebrane ofiary do puszek są przeznaczone na wsparcie ponad 2100 polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 96 krajach świata. W dniu dzisiejszym Dzień Modlitwy i Postu i Jałmużny za Misjonarzy Męczenników. Nasza diecezja ma ich czterech. Pamiętajmy o tej ważnej intencji. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00, po nich bezpośrednio Msza św. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a po niej Msza św.

Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

Spotkanie rodziców i dzieci z kl. III SP przed I Komunią św. w środę po nowennie.
Są do nabycia baranki na stół wielkanocny, za które sugerowana ofiara wynosi 6 zł i paschaliki, za które jest dowolna ofiara.
W środę Nowenna do Matki Bożej o godz. 17.00. We czwartek Godzina Święta o godz. 20.00.
W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 16.00, Droga Krzyżowa o godz. a po niej Msza św.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i dorosłych będzie we czwartek od godz. 15.00. W I piątek składka na misje. Wyjazd do chorych w I sobotę od godz. 9.00. Prosimy o przysłanie pojazdu.

Zachęcamy do nabycia aktualnego numeru „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism religijnych.

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne w kwocie 7100 zł i 30 euro.

W tym tygodniu patronuje nam:
– w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej
i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Za dwa tygodnie w niedzielę w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je Ks. Rafał Stós, wikariusz z parafii Wysowa Zdrój.
W naszym dekanacie będzie organizowany kurs przedmałżeński w Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Więcej informacji można uzyskać w Kancelarii tej Parafii.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w lutym. W marcu tę troskę powierzamy następującym rodzinom:

5.03 – Kubek Kazimiera, Kobos Ewa, Didur Paweł

12.03 – Wójcik Renata, Ferenc Wiesława, Sołdan Kinga,

19.03 –Szymaszek Anna, Kalita Halina, Dachowska Agata

27.03 – Piękoś Zofia, Szaj Piotr, Kędzior Marta

Rekolekcje Wielkopostne w Parafii pw. Chrystusa Króla w Górze Motycznej

Niedziela 14.03.2021 r.

Godz. 7.00 Godzinki do NMP
Godz. 7.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla całych rodzin
Godz. 10.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla całych rodzin
Godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
Godz. 16.00 Msza św. z nauka rekolekcyjna dla całych rodzin