Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę osobistą i zastanowienie się nad własnym życiem. Niech to będzie czas całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym trudnym czasie potrzebujących pomocy,
a zwłaszcza samotnych i opuszczonych, zapomnianych przez najbliższych, pozostawionych własnemu losowi.
Są jeszcze do nabycia baranki i paschaliki na stół wielkanocny. Sugerowana ofiara za baranki wynosi 6 zł., a za paschaliki dowolna.

W środę, 10 marca, rozpoczniemy nowennę przygotowującą nas do uroczystości Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Przeżywamy Rok Św. Józefa. Jest on patronem Kościoła powszechnego, rodzin chrześcijańskich. Powierzać mu będziemy sprawy materialne i duchowe nas samych, naszych rodzin i naszej parafii. Przez jego wstawiennictwo będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego życiowego powołania. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata
w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

Jest do nabycia specjalne wydanie Gościa Niedzielnego o św. Józefie. Polecamy wszystkim ten zbiór informacji na temat tego świętego.

Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask. Polecamy ich Panu Bogu w naszych modlitwach przez wstawiennictwo św. Józefa.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00, po nich bezpośrednio Msza św.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a po niej Msza św.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

We czwartek Godzina Święta o godz. 20.00.

W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 16.00

Zbiórki DSM we środę o godz. 16.00, a ministrantów w sobotę o godz. 8.00,a kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.00.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Górze Motycznej ogłasza nabór dzieci do przedszkola i do I klasy na rok szkolny 2021/2022. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola i I klasy prosi pobierać ze strony internetowej szkoły i składać w przedsionku szkoły lub mailowo na adres szkoły w terminie do 31 marca 2021 roku.
W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Władysławę Szymaszek, lat 74, za którą zostało zamówionych 95 intencji i od uczestników pogrzebu 10. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu…
Za tydzień w niedzielę przypada zmiana tajemnic różańcowych.

W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je Ks. Rafał Stós, wikariusz z parafii Wysowa Zdrój. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej i na stonie internetowej naszej parafii.

Rekolekcje Wielkopostne w Parafii pw. Chrystusa Króla w Górze Motycznej
Niedziela 14.03.2021 r.

Godz. 7.00 Godzinki do NMP
Godz. 7.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla całych rodzin