Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych.
W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w codziennym dążeniu do świętości.

Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów.

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, w których będzie uczestniczyła także młodzież i dzieci. Poprowadzi je ks. Rafał Stós, wikariusz z parafii Wysowa Zdrój. Będą trwały do środy włącznie według planu umieszczonego na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy we wtorek. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.

We wtorek modlitewne czuwanie w intencji Ojca św. Franciszka, papieża -seniora Benedykta XVI. Adoracja o godz. 17.00, Msza Św. o godz. 18.00. Na wspólną modlitwę i czuwanie modlitewne zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja.

We czwartek Msza św. wynagradzająca za grzechy i z prośbą o błogosławieństwo Chrystusa Króla dla naszej parafii i Ojczyzny, z podziękowaniem za wszystkie łaski Intronizacji Chrystusa Króla oraz o dobre wykorzystanie łask Jezus Chrystusa Króla oraz o szczególne błogosławieństwo dla uczestników nowenny.

W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

W uroczystość św. Józefa rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i wstawiennictwa św. Józefa na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
Są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny. Sugerowana ofiara wynosi 6 zł.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00, po nich bezpośrednio Msza św. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00, a po niej Msza św. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. We czwartek Godzina Święta o godz. 20.00. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 18.00, Droga Krzyżowa o godz. a po niej Msza św. Od tego tygodnia Msze św. popołudniowe będą odprawiane o godz. 18.00. Zbiórki ministrantów w sobotę o godz. 9.00, a kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00. W przyszłą niedzielę przypada składka inwestycyjna.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową jest poświęcenie palm przed sumą. Przy tej okazji będzie konkurs – na najpiękniejszą i największą palmę – zrobioną w domu, a nie zakupioną. Na uczestników czekają cenne nagrody. Konkurs odbędzie się niezależnie od sytuacji epidemiologicznej. Podpisane palmy można będzie przynieść wcześniej do kościoła. Zachęcamy wszystkich do udziału.

Rekolekcje Wielkopostne w Parafii pw. Chrystusa Króla w Górze Motycznej

Niedziela 14.03.2021 r.

Godz. 7.00 Godzinki do NMP
Godz. 7.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla całych rodzin