Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Dotychczas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dzisiejszej niedzieli, zasłaniamy krzyże w kościele, aż do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Teraz Kościół skupia swą uwagę na rozważaniu męki Pańskiej.

Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu nasze potrzeby duchowe i materialne oraz sprawy naszych rodzin i parafii.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne w parafii.

W uroczystość św. Józefa rozpoczął się w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.

Msze Święte w niedziele Wielkiego Postu o godzinie: 7.30, 10.30 i 15.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.00, po nich bezpośrednio Msza św., a w piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.00, a po niej Msza św.

W środę przypada Dzień Misjonarzy Męczenników i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. We czwartek Godzina Święta o godz. 20.00. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00, Droga Krzyżowa o godz. a po niej Msza św. Msze św. popołudniowe są już odprawiane o godz. 18.00. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą walkę w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W Uroczystość Zwiastowania NMP możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa obrońców życia. Zachęcamy, do podjęcia w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego do takiego zobowiązania modlitewnego polegającego na odmawianiu jednego dziesiątka różańca i specjalnej modlitwy przez 9 miesięcy w intencji dziecka zagrożonego pod sercem matki, którego imię zna Pan Bóg. Szczegóły w folderach, które będą wyłożone w Zwiastowanie Pańskie pod chórem kościoła. W przyszłą niedzielę zmiana czasu na letni. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Palmy poświęcimy na sumie na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Ofiara na tacę z Niedzieli Palmowej tydzień traktowana, jako jałmużna postna i przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową jest poświęcenie palm przed sumą. Przy tej okazji będzie konkurs – na najpiękniejszą i największą palmę – zrobioną w domu, a nie zakupioną. Na uczestników czekają cenne nagrody. Konkurs odbędzie się niezależnie od sytuacji epidemiologicznej. Podpisane palmy można będzie przynieść wcześniej do kościoła. Zachęcamy wszystkich do udziału. W przyszłą niedzielę okazja do spowiedzi od godz. 13.00 do 14.00.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i wstawiennictwa Matki Najświętszej i św. Józefa na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.