Dzisiaj przypada zmiana tajemnic różańcowych.

Przeżywana dzisiaj II Niedziela Wielkanocy ma charakter dziękczynny za okazywane nam wszystkim Boże Miłosierdzie, a równocześnie jest to święto patronalne Caritas. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy Bogu za istniejące i powstające dzieła Caritas, za ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli współpracujących z diecezjalną akcją charytatywną. Dzisiejsza składka (do puszek) przeznaczona jest na Caritas. Przypominamy przy tej okazji o możliwości odpisu 1% podatku na rzecz Caritas Diecezjalnej.

Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. O 15.00 w godzinie miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy we środę o godz. 18.00. Godzina Święta we czwartek o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.

Kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy VII będzie we czwartek po Mszy o godz. 18.00.

W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej w środę po Nowennie.

We czwartek Msza św. wynagradzająca za grzechy i z prośbą o błogosławieństwo Chrystusa Króla dla naszej parafii i Ojczyzny, z podziękowaniem za wszystkie łaski Intronizacji Chrystusa Króla oraz
o dobre wykorzystanie łask Jezus Chrystusa Króla oraz o szczególne błogosławieństwo dla uczestników nowenny.
W piątek modlitewne czuwanie w intencji Ojca św. Franciszka, papieża -seniora Benedykta XVI. Adoracja o godz. 17.00, Msza Św. o godz. 18.00. Na wspólną modlitwę i czuwanie modlitewne zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy w Polsce obchodzona jest, jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny, a zarazem jest to niedziela składki inwestycyjnej. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu w Internecie pt. „Wyrok na niewinnych”. Film odsłania burzliwe kulisy procesu, który przesądził o legalizacji aborcji, oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów. Film można go zobaczyć w kinie internetowym pod adresem: WWW.RafaelKino.pl. Pi Polecamy go szczególnie rodzicom.