Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

Dzisiaj przypada składka inwestycyjna.
W poniedziałek będzie spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią świętą o godzinie 16.00.

W środę po Mszy św. o 18.00 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czwartek Godzina Święta o 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.

W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
Zbiórki DSM we środę o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 9.00 ministrantów, a o godz. 10.00 kandydatów na ministrantów.
Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby
w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Jest to Światowy Dzień Modlitw o powołania. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
W przyszłą niedzielę w kalendarzu obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. Zgodnie ze zwyczajem po sumie będzie procesja błagalna o błogosławieństwo pól i pracy rolników.
W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Obserwując codzienność, dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.

W następną niedzielę uroczystości odpustowe ku czci swojego Patrona obchodzi parafia p.w. Dobrego Pasterza w Nagawczynie. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.