Dzisiejsza, IV niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza
i rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła. Modlitwa o powołania jest wyrazem naszej miłości do Kościoła i troski o jego przyszłość. Składka dzisiejsza jest wsparciem WSD w Tarnowie.

Dzisiaj w kalendarzu przypada święto św. Marka Ewangelisty. Zgodnie ze zwyczajem po sumie będzie procesja błagalna o błogosławieństwo pól i pracy rolników.
W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Obserwując codzienność, dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne podróżowanie i wzajemny szacunek między kierowcami.

W poniedziałek będzie spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią świętą o godzinie 16.30.
Wszystkich członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00.
Rodziców i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie we czwartek na godz. 18.00.
W środę po Mszy św. o 18.00 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek Godzina Święta o 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.
W czwartek będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W dni powszednie majówki będą połączone z Mszą świętą o godz. 18.00 lub 6.30, a w niedzielę o godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia. Msza święta połączona z majówką o godz.18.00.
Wyjazd do chorych w sobotę o godz. 9.00. Prosimy przysłać samochód.
Pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary w kwocie 7150 zł złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

W tym tygodniu patronuje nam:
– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

Od 1 kwietnia 2021 roku w całej Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jego podstawową metodą jest spis Internetowy, czyli samospis. Przeprowadzić go można na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych. Uzupełniając wymagane dane w formularzu, dostępnym na stronie internetowej spis.gov.pl.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach (gdy osoba nie będzie mogła wypełnić w żaden sposób formularza elektronicznego) proszę o skontaktowanie się z Gminnym Biurem Spisowym pod numerem telefonu 146807121.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.