Dzisiaj szósta niedziela wielkanocna. Zmiana tajemnic różańcowych. Za tydzień będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W piątek rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii św. W związku z tym zmieniony jest dziś plan Mszy świętych, które będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 11.00 I Komunia święta i o, 15.00. Dzisiaj majówka o godz. 14.30. przed nami Biały Tydzień i pielgrzymka rodziców i dzieci komunijnych do Zawady w sobotę. Eucharystia przed cudownym obrazem Matki Bożej o godz. 9.00.

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni Krzyżowe i będziemy modlić się o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Procesja wokół kościoła.

Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00.

Przypominamy o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. W tym roku uroczystość ta przypada w niedzielę 30 maja.

W maju gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej - w dni powszednie o godz. 18:00 (z wyjątkiem soboty, kiedy majówka będzie rano o godz. 6.30), a w niedzielę o godz. 14.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

Spotkanie rodziców i uczniów klasy IV we wtorek, z klasy VII (sami uczniowie) we czwartek, z klasy VIII w piątek po majówce.
We czwartek Godzina Święta o godz. 20.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.
Za tydzień w niedzielę składka na cele parafialne oraz modlitewne czuwanie w intencji Ojca św. Franciszka, papieża -seniora Benedykta XVI. Msza Św. o godz. 7.30, a po niej adoracja do godz. 10.30. Na wspólną modlitwę i czuwanie modlitewne zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja. Na sumie zaś będziemy przezywać Rocznicę I Komunii świętej dzieci z klasy IV.

W tym tygodniu patronuje nam: – w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej powołał do wieczności śp. Franciszka Rogowskiego, lat 86, za którego zostało zamówionych 27 intencji, a od uczestników pogrzebu 7. Zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu…
W czwartek 20 maja o godz. 11.00 w Bożego Ciała w Krakowie Ks. Abp Marek Jędraszewski udzieli Sakramentu Kapłaństwa Diakonom – wśród nich naszemu Rodakowi Ks. diakonowi Tomaszowi Szymaszkowi. W sobotę 22 maja po południu – o godz. 17.00 powitanie Ks. Neoprezbitera przy bramie koło Campari, a następnie Ks. Tomasz odprawi nabożeństwo majowe. Z tej racji bardzo rosimy o pomoc przy robieniu wieńca, palm, bram. Młodzież prosimy zrobienie banderii i niesienie wieńca. Bardzo prosimy, by każda rodzina zrobiła po 5 palm. Jedlina i część palików będzie dostępnych na placu przed remizą. Prosimy też o pomoc w ich ustawianiu, a po Prymincjach ich zbieraniu. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy przejazdu Prymincjanta w sobotę i w niedzielę. LSO prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie liturgii.