Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy w Nowennie do Ducha Świętego o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania Jego natchnień.

Dziś przypada składka inwestycyjna.

Dzisiaj jest adoracja po Mszy św. o godz. 7.30, a o godz. 10.30 jest Rocznica I Komunii świętej.

Dziękujemy dzieciom komunijnym za ofiarę 550 zł na misje.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą o godz. 18.00, a w sobotę o 17.30 z racji Prymincji, zaś w niedziele o godz. 14.30, a po nim Msza św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W poniedziałek zebranie Rady Duszpasterskiej po majówce o godz. 18.00.

Spotkanie rodziców i młodzieży z kl. VIII we wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00.
Zbiórka aspirantów we środę o godz. 16.00, DSM we środę o godz. 16.45, ministrantów we środę o godz. 19.00. Bardzo prosimy, by rodzice przypomnieli ministrantom i lektorom tej o zbiórce przed Prymincjami.
Godzina Święta we czwartek o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.

W piątek – 21 maja, odbędzie się komputerowe badanie wzroku w Nagoszynie przy Domu Ludowym w godz. 14.00 – 16.00. Zapisy pod numerem 690 070 902.
W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że Niedziela Trójcy Świętej (30 V) kończy w tym roku okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wtedy będą również uroczystości prymicyjne ks. Tomasza Szymaszka z Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich.

Prymicje Księdza Tomasza Szymaszka

W czwartek 20 maja o godz. 11.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie Ks. Abp Marek Jędraszewski udzieli Sakramentu Kapłaństwa Diakonom – wśród nich naszemu Rodakowi Ks. diakonowi Tomaszowi Szymaszkowi.

Powitanie Księdza Prymicjanta w sobotę o godz. 17.00 przy bramie koło Camparii. Po powitaniu przejazd do kościoła, o godz. 17.30 Ksiądz Prymicjant odprawi nabożeństwo majowe.

Niedziela – wyjście z domu rodzinnego, po błogosławieństwie Rodziców o godz. 10.30 i przejazd na plebanię. Po ubraniu w szaty liturgiczne Ksiądz Prymicjant przejdzie do kościoła, w którym odprawi pierwszą Mszę św. w swojej rodzinnej parafii. Rozpoczęcie Mszy św. prymicyjnej o godz. 11.00

Sprawy organizacyjne:

• Sprzątanie kościoła – w sobotę
  • Wieniec – wicie wieńca od środy w remizie: rejony dolna część parafii, środkowa część parafii i górna część parafii – po 150 m. / razem – 450 m./
  • świerczyna na palmy będzie dostępna już w poniedziałek wieczorem koło remizy. Każda rodzina robi po 5. Kolki na palmach ubieramy 80 cm od góry. Gdy ktoś ma możliwość to robi ze swojej jedliny. Gdy ktoś ma do wycięcia tuje, to prosimy to zgłosić do P. Sołtys.
  • Palmy – niech w piątek rano każdy przywiezie na ustalone miejsca - z końca pod dom P. Barnasia, Brzeziny i Dół pod dom P. Sołtys, pozostałe rejony pod kościół.

– Potem pojadą panowie ciągnikiem, zbiorą palmy i będą ustawiać wzdłuż drogi od Campari do domu rodzinnego i od cmentarza do domu P. Barnasia. Mieszkający przy trasie ustawiają od razu palmy wzdłuż swojej posesji. Jeśli Rada poprosi o pomoc – to nie odmawiajmy tej pomocy przy przygotowaniach do prymicji.

• Do niesienia wieńca prymicyjnego prosimy młodzież z kl. VII i VIII.
  • O pomoc prosimy strażaków w organizacji porządku na drodze i w miejscach parkowania samochodów – stosujmy się do ich poleceń.
  • W kościele – w nawie głównej ławki będą zarezerwowane dla Rodziny i Gości Księdza Prymicjanta, a w nawie bocznej od ołtarza Matki Bożej dla delegacji witających Księdza Prymicjanta. Gdy pozostaną wolne miejsca to można będzie je zajmować. Na zewnątrz będą przygotowane krzesła dla pozostałych uczestników liturgii.
  • Do pomocy przy rozstawianiu i zbieraniu później palm oraz przy robieniu bram prosimy następujące rodziny:
    Polak Łukasz, Szewc Damian, Niedbalec Marian, Hamala Sebastian, Róg Radosław, Niedbalec Kamil, Niedbalec Józef, Smagacz Seweryn, Przybyłowicz Janusz, Ferenc Agnieszka, Zaborowski Daniel, Prokop Ryszard, Lipiór Marek, Dziurgot Jerzy, Dziurgot Kazimierz, Parys Dominik.