Dzisiaj w Kościele radujemy się Uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Bogu Ojcu dziękujemy za dzieło stworzenia, Synowi Bożemu za dzieło zbawienia, a Duchowi Świętemu za dzieło uświęcenia. Uroczystość ta kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Odpust w Żyrakowie.

Jutro przypada Święto Nawiedzenia NMP. Msza św. o godz. 18.00. Kończy się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Dzisiaj majówka o godz. 14.30. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przychodzili do naszego kościoła na wspólne nabożeństwo majowe. Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym i do praktykowania pierwszych piątków miesiąca. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do NSPJ w naszym kościele będzie codziennie po Mszach świętych, a w dni świąteczne po sumie. Pierwszy dzień czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18.00
zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich,
o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek to dzień modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. W piątek o 18.00 będzie Msza św. wynagradzająca do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka na misje. W sobotę o 18.00 zapraszamy Mszę św. do Niepokalanego Serca Maryi i na różaniec o godz. 17.30 prowadzony przez Róże Różańcowe. W sobotę będzie już wyjazd do chorych o godz. 9.00.

Zbiórka aspirantów we wtorek o godz. 16.00, DSM we wtorek o godz. 16.45, a ministrantów i lektorów przed Bożym Ciałem we wtorek po Mszy św. o godz.18.00. Prosimy wszystkich o obecność. Spowiedź św. z okazji uroczystości Bożego Ciała we środę w godz. 16.30 – 18.00. Będzie zaproszony Kaplan. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 suma z procesją. Ofiary składamy na hospicja. Procesja do 4 ołtarzy, które tym roku należy przygotować: 1. na trasie od kościoła do Pani Teresy Skóra, 2. Na ścianie remizy strażackiej, 3. Na nowym placu pod remizą, 4. Na ścianie Sali gimnastycznej SP od strony Państwa Kobosów. Podczas procesji, podobnie jak w kościele, prosimy o zakrycie ust i nosa. Obowiązek ten nie dotyczy tylko sprawujących liturgię. Zachowujemy również bezpieczną odległość od siebie.

W związku z powyższymi uroczystościami bardzo prosimy:

• przygotować ołtarze przez wyznaczone rodziny oraz feretrony przez Róże Różańcowe, sztandary
    i baldachim, prosimy OSP o zabezpieczenie trasy.
  • zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, dzieci komunijne do asysty.
    Msze św. w oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00. W niedzielę procesja po sumie o godz. 10.30.
    W tym tygodniu patronują nam:
    – we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;
    – w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, apostoł Niemiec.
    Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi naszym gościom, solenizantom i jubilatom tego
    tygodnia.
    Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia.

O pomoc w zebraniu palm, rozebraniu bram, prosimy następujące osoby: Sujdak Stanisław, Gałązka Małgorzata, Nowak Mariusz, Jasiński Janusz, Wójcik Andrzej, Ćwik Stanisław, Piękoś Leszek, Sikora Jan, Kulas Mariusz, Ferenc Stanisław, Książek Artur, Kozioł Jan, Kurdziołek Marek

O pomoc w oczyszczeniu palików i złożeniu ich w budynku parafialnym, prosimy następujące osoby:
Królikowski Stanisław, Kozioł Rafał, Kudroń Tadeusz, Zaborowski Wiesław, Szalwa Roman, Zaborowski Andrzej Radnych Parafialnych prosimy o koordynację prac.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w maju.

W czerwcu tę troskę powierzamy następującym rodzinom:

4.06- Krzywonos Halina, Chorąży Bogusława, Ćwik Cecylia, Kulas Anna, Ryś Mariola, Froń Joanna, Chorąży Elżbieta, Stręk Barbara Te osoby prosimy o rozebranie wieńców i złożenie kokard do dekoratorni

11.06 – Tęcza Maria, Szymaszek Maria, Madura Anna, Piękoś Renata

18.06 – Jarosz Halina, Kopala Małgorzata, Piękoś Danuta, Chorobik Dominik