Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.

Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Jej zakończenie błogosławieństwem dzieci i wianków we czwartek. Codziennie nabożeństwo czerwcowe po Mszy św., a w niedzielę po sumie.

Jutro nasza młodzież z klasy VIII przyjmie z rąk Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego sakrament bierzmowania w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie o godz. 16.00. Polećmy ją Bogu w naszych modlitwach.

W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę Świętą o godz. 6.30 zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: rodzinom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty i asystującym, liturgicznej służbie ołtarza, Ochotniczej Straży Pożarnej, a przede wszystkim wam, drodzy parafianie za udział w procesji eucharystycznej, która jest wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
8 VI – św. Jadwiga Królowa (1374-1399),
11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.
12 VI – bł. Ks. Roman Sitko i jego towarzysze, męczennik;
13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.
Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
Rodziców i młodzież z klasy VII zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św.
Zbiórka aspirantów w środę o godz. 16.00, DSM w środę o godz. 16.45, a ministrantów w środę po Mszy świętej.
Za tydzień przypada zmiana tajemnic różańcowych i zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi do nas Ks. Piotr Boraca misjonarz z Republiki Środkowej ryki, którego posługę misyjną wesprzemy ofiarami na tacę.
Za dwa tygodnie będziemy przeżywać uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni z udziałem Ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego ze Lwowa, która została z racji pandemii koronawirusa odłożona, by ją bezpiecznie przeprowadzić.
Spotkanie Rady Duszpasterskiej z tej racji jutro tj. w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.