Dziś pierwsza wakacyjna niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przy tym pamiętajmy o tym, że każdy z nas,  ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

We wtorek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia.  Swoimi modlitwami obejmijmy papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Składka na Stolicę Apostolską.

W środę zakończenie nabożeństw czerwcowych. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu  po Mszach św., a w niedziele o godz. 14.40.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, we czwartek Godzina Święta o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.

W poniedziałek 28 czerwca wspominamy – św. Ireneusza (†ok. 202), biskupa Lyonu, męczennika;
a w sobotę 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła.

Niech Zbawiciel obficie błogosławi naszym gościom, jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem i odpustem we czwartek od godz. 16.30 do 18.00.

W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Msza św.  o godz. 18.00.

Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Msza Święta o godz. 18.00.

Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 6.30 połączona z modlitwą różańcową. Wyjazd do chorych w I sobotę - w od godz. 9.00.

Za tydzień w niedzielę przeżywać w naszej Parafii Odpust ku czci Nawiedzenia NMP ustanowiony na pamiątkę pierwszego Nawiedzenia Matki Bożej w naszej wspólnocie parafialnej w kopi Jasnogórskiej Ikony. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Jacek Siewiora z Tarnowa.

W związku z powyższymi uroczystościami bardzo prosimy: przygotowanie feretronów przez Róże Różańcowe, sztandarów i  baldachimu. Zapraszamy dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. OSP prosimy o wystawienie pocztu sztandarowego i druhów do baldachimu.

Msze św. w Odpust będą o godz. 7.30, 11.00 i 15.00.

Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki z Tarnowa na Jasną Górę informują, że z powodu zagrożenia epidemicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety. Grupa 11 św. Jadwigi pielgrzymować będzie podobnie jak rok temu w ósmym dniu. Następnie przewidziany jest nocleg w Częstochowie i wejście na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 10 sierpnia o godz. 19.00 w parafii św. Jadwigi. Dębicy. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Przewodnicka lub na FB grupy 11.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w czerwcu.

W lipcu tę troskę powierzamy następującym rodzinom
i przypominamy o koszeniu trawy koło kościoła:

2.07 - Susz Barbara, Nykiel Grażyna, Żmuda Jakub, Ciszek Dorota, Piękoś Mariola

9.07 –  Szacik Beata, Bieniasz Marta, Cyboroń Maria, Sujdak Kazimiera, Szalwa Barbara

16.07 – Gałat Grażyna, Szaj Lucyna, Skóra Teresa, Fluder Maria

23.07 –  Chęciek Agnieszka, Ferenci Teresa, Augustyn Janusz, Bieszczad Zofia