Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy,
Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa
w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw.

Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.30.

16 lipca wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich
do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa i Jego Matki. Jednym z tych
znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Odpust w
Zawadzie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
  • 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.
  • 18 lipca – św. Szymon z Lipnicy, kapłan

Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami naszych gości, solenizantów i jubilatów całego
tygodnia.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00. Natomiast nie będzie we czwartek Godziny Świętej o godz. 21.00.
W czwartek zapraszamy na kolejną Mszę św. i nowennę ku czci Chrystusa Króla, Patrona naszej parafii. Zabierzmy ze sobą tekst nowenny.

We piątek – 16 VII – modlitewne czuwanie z okazji Dnia Papieskiego. Czuwanie rozpoczniemy adoracją o godz. 17.00, a zakończymy Mszą św. o godz. 18.00. Na wspólną modlitwę zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja.
Za tydzień w niedzielę składka inwestycyjna i składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki z Tarnowa na Jasną Górę informują, że z powodu zagrożenia
epidemicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety. Grupa 11 św. Jadwigi pielgrzymować
będzie podobnie jak rok temu w ósmym dniu. Następnie przewidziany jest nocleg w Częstochowie i wejście
na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 10 sierpnia o godz. 19.00 w parafii św. Jadwigi. Dębicy.

Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Przewodnika lub na FB grupy 11.