Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Przez swoją postawę abstynencji
przeciwstawiajmy się kulturze picia w naszym kraju.
Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się we środę o godz. 19.00, po Nowenie.
W piątek, 6 sierpnia, będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Msza św. o g. 18.00.
15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Na sumie poświęcenie wieńca żniwnego i bukietów zielnych. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona, jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za otrzymane dary. Jest on także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece.

Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, a po Mszach św. składka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Odpust w Wiewiórce.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne w ubiegłym miesiącu w kwocie 3 150 zł.

W TYM TYGODNIU W LITURGII OBCHODZIMY:

•  4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Vianneya, patrona proboszczów.
  •  8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, kapłana,

Opiece Matki Bożej polecamy wszystkich naszych gości, solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się
tygodnia.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartek Godzina Święta o godz.
21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia.

W I czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele. O godz. 17.30 - Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

Pamiętajmy, że takich będziemy mieli kapłanów, o jakich będziemy się modlili i jakich będziemy wspierali
modlitwą. Spowiedź św. przed I piątkiem we czwartek od godz. 16.30 do godz. 17.30.

Pomocą posłuży nam Ks. Proboszcz z Wiewiórki. W I piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.

W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej połączone z różańcem o godz. 6.30.

Wyjazd do chorych w sobotę o godz. 9.00.

Ogłoszenie Siostry Terezji Piękoś

Dzisiaj po Mszach świętych oddamy głos naszej rodaczce s. Terezji Piękoś, Służebniczki Dębickiej. Siostra Terezja
powie nam o nowym projekcje misyjnym z racji Roku Rodziny i zaprosi nas do dawania świadectwa naszej wiary,
występując w koszulkach z Ikoną Amen do kolażu, który będzie wędrował w kraju i za granicą razem z Ikoną Amen. Ikona ta jest autorstwa Siostry Terezji i przedstawia symbol wspólnoty Kościoła zgromadzonej u boku Matki Bożej. Utworzona z małych kropek malowanych przez dzieci z różnych stron świata, które symbolizują wszystkich ludzi na świecie złączonych węzłem miłości jako Rodzina Boża czyli wspólnota Kościoła. Siostra będzie zbierać zdjęcia rodzin, wspólnot i grup w koszulkach z ikoną Amen, które trzeba przesłać na adres mailowy, który jest napisany na plakacie w gablotce w naszym kościele. Koszulki nożna nabyć po Mszach świętych, jako dar serca na misje 30 zł za koszulkę.
Zapraszamy do włączenia się w tą piękną inicjatywę dawania świadectwa przynależności do Rodziny Bożej.

Ogłoszenie Pani Sołtys

Z naszej Parafii planowany jest wyjazd do Częstochowy w dniu 25.08.2021 roku na wejście Tarnowskiej Pieszej
Pielgrzymki. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do Pani Sołtys Danuty Sujdak. Koszt pielgrzymki wynosi 50 zł.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 18.08.2021 roku.

Ogłoszenie Wójta Gminy Żyrakow

Szanowni Państwo!

Od 1 kwietnia 2021 roku w całej Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jego podstawową metodą jest spis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzić go można na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w formularzu, dostępnym na stronie internetowej spis.gov.pl.

Osoby, które nie będą mogły samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy (np. ze względu na
zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność), zostaną spisane przez rachmistrza, który skontaktuje się z nimi telefonicznie lub bezpośrednio. W razie wątpliwości lub pytań proszę o skontaktowanie się z Gminnym Biurem Spisowym pod numerem telefonu 146807121.

Jednocześnie informuję, że Narodowy Spis Powszechny 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich osób
mieszkających w Polsce. Więcej informacji o Narodowym Spisie Powszechnym 2021 można znaleźć na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl.

Serdecznie dziękuję za udział w spisie, za przychylność, wsparcie i pomoc w realizacji tego ważnego badania.

Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka