W miesiącu sierpniu myśli i serca Polaków podążają razem z pielgrzymami na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Wszystkich, którzy chcą pieszo pielgrzymować na Jasną Górę prosimy o zapisy u Ks. Przewodnika, a tych, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcamy do pielgrzymki duchowej, choćby poprzez nawiedzenie naszej parafialnej świątyni i chwilę adoracji.
Dzisiaj przypada zmiana tajemnic różańcowych, a po Mszach św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają się tygodniowe uroczystości odpustowe ku czci NMP Wniebowziętej w Jej Sanktuarium w Przeczycy.
15 sierpnia, będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która ukazuje wyniesienie ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej przeznaczył Bóg każdego z nas. Msze św. w kościele parafialnym będą o godzinie: 7.30 prymaria, 10.30 – suma i o 15.00.
Przed sumą poświęcenie ziół i wieńca żniwnego – przyniesionych do kościoła jako wyraz wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa. Z wieńcem żniwnym proszę ustawić się na placu kościelnym, gdzie odbędzie się poświęcenie. Po poświęceniu i procesji dookoła kościoła, zostanie odprawiona Dożynkowa Msza św. dziękczynna. W tym dniu przypada 101 rocznica „Cudu nad Wisłą”.
W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;
– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;
– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;
– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a we czwartek Godzina Święta o godz. 21.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 17.00.
W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne w parafii.
O pomoc przy koszeniu trawy za budynkami gospodarczymi proszę państwa:
Bała Bogdan, Bała Józef, Kuszowski Stanisław, Wantuch Damian, Malinowski Marek
O pomoc przy koszeniu trawy na cmentarzu proszę państwa:
Kowalski Stanisław, Drobot Rafał, Drobot Piotr, Drobot Zdzisław, Żabicki Jerzy