Dziś Kościół Powszechny obchodzi Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny.
W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich misjonarzach i krajach misyjnych. Ofiarami na tacę  wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne.

Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. W niedzielę będzie ich zakończenie. Gdy ktoś nie może przyjść do kościoła, to zachęcamy do modlitwy w domu. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, z wyjątkiem wtorku, kiedy z racji czyszczenia posadzki w kościele, różaniec będzie po Mszy św. o godz. 6.30. Zaś w niedziele o godz. 14.30.

W najbliższym tygodniu Różaniec poprowadzą:

• Poniedziałek – kl. III
  • Czwartek – kl V
  • Wtorek – kl. IV
  • Piątek – kl. VIII
  • Środa –  kl. VII i spotkanie z uczniami\
  • Sobota – Róże Różańcowe

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Wówczas Msze Święte w naszym kościele: 7.30, 10.30 i 14.00 na cmentarzu w łączności z procesją żałobną. Na cmentarzu zbiórka do puszki na WSD w Tarnowie.

W Uroczystość Wszystkich Świętych powinno się stanąć nad grobem swoich bliskich z czystym sercem – wolnym od grzechu ciężkiego, a przyozdobionym szatą łaski uświęcającej. Ofiarujmy zmarłym nasze cierpienia, modlitwy, Komunie św., wypominki, dobre uczynki. Zadbajmy o groby naszych bliskich. Okazja do spowiedzi będzie we czwartek od godz. 15.30 do 16.30. Pomocą nam posłuży Ks. Proboszcz z Wiewiórki. Będzie to już spowiedź przed I piątkiem.

Od 1 do 8 listopada- będzie oktawa modlitw za zmarłych, można raz dziennie zyskać odpust zupełny za jedną duszę w czyśćcu pod zwykłymi warunkami:

• przyjęcie Komunii św.,
  • nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych,
  • modlitwa: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolna w intencjach Ojca św.,
  • wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego.

Wypominki, czyli prośbę o modlitwę  za wymienionych zmarłych, można składać na tacę lub w zakrystii do niedzieli. Wypominki będą listopadowe i roczne – czytane przed Prymarią i przed Sumą. Na kartce należy zaznaczyć przy wypominkach rocznych godzinę ich czytania. Za dusze wypominane w wypominkach rocznych w każdym miesiącu będzie odprawiana Msza święta. Przy wypominkach rocznych składamy konkretną ofiarę według biblijnej zasady, radosnego dawcę miłuje Bóg.

Samorząd Uczniowski naszej Szkoły Podstawowej będzie rozprowadzał w niedziele przed Wszystkimi Świętymi znicze po Mszach świętych. Dochód ze sprzedaży  przeznaczony będzie na zakup sprzętu do zabawy dla dzieci w czasie przerw. Prosimy parafian o wsparcie tej inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,

Naszych gości, solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.
Godzina święta w czwartek o godz. 20.00, a w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 16.00.

Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary na cele inwestycyjne w kwocie 4 800 zł. Bóg zapłać.

Za tydzień z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu z letniego na zimowy.

Przyszła ostatnia niedziela października, obchodzona będzie jako rocznica poświęcenia własnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Modlimy się za wszystkich jej fundatorów i budowniczych świątyń i kaplic w naszej parafii. Jesteśmy winni zatroskanie o Dom Boży również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać tu swoją wiarę i chwalić Trójjedynego Boga. Składka na tacę przeznaczona będzie na budujące się kościoły w diecezji.

Tradycją lat poprzednich wspierajmy darami w naturze: zbożem, ziemniakami
i warzywami wspierajmy nasze Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W najbliższą środę będą zbierane dary w naturze na nasze Seminarium Duchowne. Aby zbiórka przebiegła sprawnie, bardzo proszę, aby przygotować je dzień wcześniej. Proszę, aby zbiórkę rozpocząć około godz. 8.30, dary składać na samochód przy zakładzie p. Stanisława Przetacznika.

Zachowując tradycję:

I rejon –  Brzeziny – od końca do p. Danuty Sujdak

II rejon – Świercze – od p. Hajdona i z dołu – od p. Gałata do p. Chmury - po obu stronach drogi

III rejon – od p. Chmury – po obu stronach drogi do p. Józefa Zaborowskiego i p. Romana Szalwy

IV rejon – od p. Stefana Drąga do p. Czuchry, domy koło szosy w kierunku p. Maja – do p. Lucyny Piękoś i trzeci rząd – od. p. Elżbiety Orkisz do p. Zbigniewa Kaczora /piekarnia/

O pomoc w przeprowadzeniu tej zbiórki proszę:

I rejon – pp. Kalita Józefa, Dydo Bogusław, Żmuda Teresa, Siwula Łukasz, Jeż Bogdan

II rejon – pp. Micek Zdzisław, Sujdak Grzegorz, Micek Barbara, Zawojowski Marcin, Miczek Henryk

III rejon – pp. Sujdak Piotr, Micek Krzysztof, Osocha Mariusz, Miazga Waldemar, Żurek Stanisław

IV rejon – pp. Szczędor Stanisław, Żmuda Aleksander, Bała Bogdan, Bała Józef, Bała Paweł