Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Modlimy się za wszystkich jej fundatorów i budowniczych świątyń i kaplic w naszej parafii. Dziękujemy Bogu za nasze wieczerniki, w których gromadzimy się na modlitwie, w których sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. W nich  umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsca szczególnej obecności Boga.  Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójjedynego Boga.

Dzisiaj składka na tacę przeznaczona jest na budujące się kościoły w diecezji.

Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Dzisiaj o godz. 14.30 będzie ich zakończenie. Dziękujemy dzieciom i tym wszystkim, którzy przez miesiąc październik trwali na modlitwie różańcowej wraz z Maryją.

W środę po Mszy św. spotkanie uczniów z kl. III w ramach przygotowań do I Komunii świętej.

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele: 7.30, 10.30 i 14.00 na cmentarzu w łączności z procesją żałobną. Ofiarujmy zmarłym nasze cierpienia, modlitwy, Komunie św., wypominki, dobre uczynki.

Od 1 do 8 listopada- będzie oktawa modlitw za zmarłych, można raz dziennie zyskać odpust zupełny za jedną duszę w czyśćcu pod zwykłymi warunkami:

• przyjęcie Komunii św.,
  • nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych,
  • modlitwa: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolna w intencjach Ojca św.,
  • wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego.

Wypominki, czyli prośbę o modlitwę  za wymienionych zmarłych, można składać na tacę lub w zakrystii do dnia dzisiejszego. Wypominki będą listopadowe i roczne – czytane przed Prymarią i przed Sumą. Na kartce należy zaznaczyć przy wypominkach rocznych godzinę ich czytania. Za dusze wypominane w wypominkach rocznych w każdym miesiącu będzie odprawiana Msza święta. Przy wypominkach rocznych składamy konkretną ofiarę według biblijnej zasady, radosnego dawcę miłuje Bóg.

We wtorek – 2. 11. przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00  i 10.30 będą w kościele, a Msza św. o godz. 16.00 w kaplicy na cmentarzu. Różaniec połączony z wypominkami będzie o godz. 10.00

W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny  będzie przy cmentarzu zbiórka do puszek ofiar przeznaczonych na pomoc dla naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ksiądz Rektor wraz ze Wspólnotą Seminaryjną wyraża serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na ten cel.

Różaniec z wypominkami w oktawie za zmarłych po południu o godz. 16.20, w sobotę po Mszy świętej o godz. 6.30, zaś w niedzielę o godz. 10.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada. Rodzice niech dopilnują dzieci, by się wyspowiadały i  w I piątek uczestniczyły we Mszy św. i przystąpiły do Komunii świętej. W I piątek składka na misje.
Wyjazd do chorych w sobotę o godz. 9.00, prosimy o przysłanie pojazdu.

Godzina Święta we czwartek o godz. 20.00, a w piątek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, modlitewne czuwanie, potem wypominki połączone
z  Różańcem i Msza św.

W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada. Rodzice niech dopilnują dzieci, by w I piątek uczestniczyły we Mszy św. przystąpiły do Komunii świętej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 1 XI – wszyscy święci Pańscy.
  • 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.

Naszych gości, solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

Serdeczne podziękowanie składam za dary złożone na WSD w Tarnowie. Zebrano 20 worków zboża, 45 małych i 10 dużych worków ziemniaków, 3 małe worki marchwi, 3 małe worki cebuli i 2 worki buraków. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i P. Stanisławowi Przetacznikowi za zawiezienie darów do seminarium.

Pragniemy wyrazić podziękowanie Panom Stanisławowi Antoniemu Czuchrze, Dziedzicowi, Zbigniewowi Nyklowi i Stanisławowi  Mirasowi za pomoc w czyszczeniu posadzki w naszym kościele w ubiegłym tygodniu.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczyli się o świątynię w październiku. W listopadzie tę troskę powierzamy następującym rodzinom:

5.11 – Wolska Dominik i Małgorzata, Kurczyk Teresa, Wójcik Helena, Skop Monika

12.11 – Kaczor Renata, Hajdon Barbara, Burek Beata, Bereś Emilia